Strona główna

Aktualności, strona 2 z 13

Godziny otwarcia GBP Borowa

Utworzono: 23.12.2024

 

Grafika przedstawia logo biblioteki i tekst: "HARMONOGRAM OTWARCIA  GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W BOROWEJ  W dniach 24 XII– 26 XII  nieczynna 27 XII (piątek)  10.00 - 18.00  30 XII (poniedziałek) 10.00 - 18.00  31 XII  (wtorek)  10.00 - 13.00  HARMONOGRAM OTWARCIA  FILII BIBLIOTECZNEJ W GLINACH MAŁYCH 24 grudnia (wtorek)  nieczynna 26 grudnia (czwartek)   nieczynna 27 grudnia (piątek)  nieczynna 31 grudnia (wtorek) 8.00 - 16.00                                              10.00    -   13.00     HARMONOGRAM OTWARCIA FILII BIBLIOTECZNEJ W GLINACH MAŁYCH  24 grudnia (wtorek)  nieczynna  26 grudnia (czwartek)   nieczynna  27 grudnia (piątek) nieczynna  31 grudnia  (wtorek)  800    -   1600

 

Spotkanie autorskie z Panem Pawłem Gołuchem

Utworzono: 22.11.2024

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania autorskiego w przedszkolu.

 

21 listopada, grupa 5 i 6 - latków z Przedszkola w Pławie uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Gołuchem, poetą i pisarzem.
Autor zadbał o wielowymiarową rozrywkę na wielu poziomach. Poprzez zabawę, rymowane zagadki i fragmenty książek naszego Gościa dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez naszą bibliotekę oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny w Borowej.
Pan Paweł Gołuch okazał się świetnym gitarzystą, dzięki grze na tym instrumencie porwał Uczestników spotkania w taneczne rytmy.
 
Serdecznie dziękujemy Autorowi za ciekawe i owocne spotkanie.

"Wyzwanie czytelnicze 2024" - grudzień

Utworzono: 15.11.2024

Grafika przedstawia logo biblioteki, tekst „WYZWANIE CZYTELNICZE 2024 STYCZEŃ LUTY MARZEC kryminałem zima stoi seniorzy w Grafika przedstawia plakat konkursowy z tekstem i logo bibliotek: "STYCZEŃ kryminałem zima stoi LUTY seniorzy w natarciu MARZEC być kobietą KWIECIEŃ męskie czytanie MAJ ponadczasowa klasyka literacka CZERWIEC z książki na ekran LIPIEC  z walizką przez świat SIERPIEŃ na trawie i w hamaku  WRZESIEŃ historia jest nauczycielką życia PAŹDZIERNIK nasi bracia mniejsi LISTOPAD święci, demony, zjawy i duchy GRUDZIEŃ w świątecznym klimacie."

 

Nasze Wyzwanie Czytelnicze powoli dobiega końca... Prezentujemy ostatnie hasło, które będzie związane ze świąteczną atmosferą.

Na Wasze zgłoszenia i recenzje czekamy do 15 grudnia włącznie.

Hasło listopadowe bez zmian.

 

Życzymy powodzenia!!

Spotkanie z przedszkolakami

Utworzono: 08.11.2024

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania bibliotecznego w przedszkolu.

 

7 listopada gościliśmy w Przedszkolu w Pławie. Mieliśmy okazję zapoznać grupę 5 i 6 latków z nowymi formami książki.

Grupę 6 latków w świat książek wprowadziła Pani Urszula Siłka. "Zwierzęta na Sawannie" to przykład książki pop up, z kolei "Kram z literami" Wandy Chotomskiej to odczyt wiersza,  z literą "B"  - jak biblioteka. Dzieci zostały obdarowane sówkami, które dzieciom bardzo się spodobały.

 

Grupę 5 latków z książkami z naszej biblioteki zapoznała Pani Justyna Korzeń - Domiter. Książeczki sensoryczne oraz dźwiękowe czy kontrastowe wzbudzily duże zainteresowanie. Na koniec przedstawiona została legenda "O smoku wawelskim" w formie teatrzyka kamishibai.

 

Dziękujemy za zaproszenie!

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania bibliotecznego w przedszkolu.

 

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania bibliotecznego w przedszkolu.

 

 

"Wyzwanie czytelnicze 2024" - listopad

Utworzono: 22.10.2024

Grafika przedstawia logo biblioteki, tekst „WYZWANIE CZYTELNICZE 2024 STYCZEŃ LUTY MARZEC kryminałem zima stoi seniorzy w Grafika przedstawia plakat konkursowy z tekstem i logo bibliotek: "STYCZEŃ kryminałem zima stoi LUTY seniorzy w natarciu MARZEC być kobietą KWIECIEŃ męskie czytanie MAJ ponadczasowa klasyka literacka CZERWIEC z książki na ekran LIPIEC  z walizką przez świat SIERPIEŃ na trawie i w hamaku  WRZESIEŃ historia jest nauczycielką życia PAŹDZIERNIK nasi bracia mniejsi LISTOPAD święci, demony, zjawy i duchy GRUDZIEŃ."

 

Do zakończenia naszego konkursu "Wyzwanie Czytelnicze 2024" pozostały jeszcze 2 hasła. Koniec roku zbliża się nieuchronnie, co wiąże się z rozliczeniami i z tego powodu podajemy już dzisiaj hasło listopadowe. ????????

Tym razem będzie to: "święci, demony, zjawy i duchy" - jesteśmy ciekawi jak poradzicie sobie z tym wyzwaniem. ????????????????????????????

Ps. Hasło grudniowe ogłosimy w połowie listopada. Prosimy o czujność.????️

W razie pytań służymy pomocą.????

Mała Książka - Wielki Człowiek - kontynuacja projektu

Utworzono: 22.10.2024

Grafika przedstawia plakat promujący akcję Mała Książka Wielki Człowiek.

 

Nowa edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotekach 

 

Już od października w naszej bibliotece na wszystkich przedszkolaków i ich rodziców czekają bezpłatne Wyprawki Czytelnicze. Jesteśmy jedną z blisko 7000 bibliotek publicznych w Polsce, które uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Listę wszystkich bibliotek można znaleźć: TUTAJ. Wspólnie przekonujemy o tym, że nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć czytać. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do zapisania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji, która będzie początkiem ich czytelniczej przygody na całe życie!  

 

Jak to działa? 

Każdemu przedszkolakowi, który odwiedzi naszą bibliotekę w towarzystwie rodzica lub opiekuna
i zechce wziąć udział w akcji, wręczymy specjalną Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika.  

 

Czym jest Wyprawka Czytelnicza? 

To zaproszenie dla rodzica i dziecka do wspólnej lektury wyjątkowych opowieści o bohaterach,
w których najmłodsi czytelnicy oraz ich dorośli towarzysze mogą rozpoznać siebie. W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzi książka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce, którą napisał znakomity autor literatury dziecięcej Wojciech Widłak i którą wzbogaciła pięknymi ilustracjami Aleksandra Krzanowska.  Ponadto w Wyprawce znalazła się broszura informacyjna dla rodziców, przedstawiająca korzyści płynące z czytania od najmłodszych lat dla rozwoju dziecka.

 

Do czego służy Karta Małego Czytelnika? 

Odebranie Wyprawki wraz z Kartą Małego Czytelnika to prawdziwy początek czytelniczej przygody
i zabawy. Przedszkolak, który dołączy do akcji, za każdą kolejną wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Jeśli dziecko zechce kontynuować przygodę, może otrzymać w bibliotece nową Kartę Małego Czytelnika i jako częsty gość kontynuować zbieranie naklejek.  

 

Dlaczego warto odwiedzać bibliotekę z dzieckiem? 

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego. 
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale również szeroką ofertę kulturalną. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach organizowanych przez bibliotekarzy. 
  • Wizyty w bibliotece uczą dzieci samodzielności, dokonywania własnych wyborów oraz odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. 

 

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie! 

 

 

*** 

 

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowana przez Instytut Książki ze  środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której specjalne Wyprawki Czytelnicze są przekazywane: rodzicom nowo narodzonych dzieci w szpitalach położniczych,  dzieciom w wieku przedszkolnym w bibliotekach publicznych, pierwszoklasistom w szkołach podstawowych w całej Polsce.

 

Serdecznie zapraszamy !

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Utworzono: 14.10.2024

Grafika przedstawia plakat z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wszystkim Dyrektorom Szkół, Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Administracji i Obsługi oraz Uczniom

składamy najserdeczniejsze życzenia:

sukcesów małych i dużych.

Wytrwałości oraz owocnej realizacji wszelkich projektów edukacyjnych. ????✍️????‍????????‍????????
 


„Dob­ry wycho­waw­ca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wzno­si, nie ug­niata a kształtu­je, nie dyk­tu­je a uczy, nie żąda a za­pytu­je – przeżyje wraz z dziećmi wiele nat­chnionych chwil”. - Janusz Korczak????

Godziny otwarcia GBP Borowa

Utworzono: 10.10.2024

Informujemy, że w dniu 10.10.2024 r. Gminna Biblioteka Publiczna w  Borowej będzie nieczynna z powodu remontu.

Przepraszamy za utrudnienia.

"Wyzwanie czytelnicze 2024" - październik

Utworzono: 01.10.2024

Grafika przedstawia logo biblioteki, tekst „WYZWANIE CZYTELNICZE 2024 STYCZEŃ LUTY MARZEC kryminałem zima stoi seniorzy w Grafika przedstawia plakat konkursowy z tekstem i logo bibliotek: "STYCZEŃ kryminałem zima stoi LUTY seniorzy w natarciu MARZEC być kobietą KWIECIEŃ męskie czytanie MAJ ponadczasowa klasyka literacka CZERWIEC z książki na ekran LIPIEC  z walizką przez świat SIERPIEŃ na trawie i w hamaku  WRZESIEŃ historia jest nauczycielką życia PAŹDZIERNIK nasi bracia mniejsi LISTOPAD GRUDZIEŃ."

 

Kochani!

Pora na październikowe hasło czytelnicze. Tym razem będzie dotyczyć świata fauny. Jesteśmy ciekawi Waszych sugestii.

Narodowe Czytanie w Borowej

Utworzono: 20.09.2024

Grafika przedstawia plakat reklamujący Narodowe Czytanie w Borowej.

 

Zapraszamy ;)