Strona główna

Aktualności, strona 4 z 7

"MEM BIBLIOTECZNY"

Utworzono: 06.05.2022

Grafika przedstawia plakat, logo oraz tekst: "Wymyśl mem związany z naszą biblioteką GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BOROWEJ. KONKURS TRWA OD 8-15 MAJA. PRZEŚLIJ GRAFIKĘ NA MESSENGERA LUB MAILA BIBLIOTEKI. UCZESTNICY: BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH. NAGRODA GŁÓWNA: KOSZ PREZENTOWY w WYSOKOŚCI 60 ZŁ ORAZ POWERBANK. REGULAMIN DOSTĘPNY: GBPBOROWA.NASZABIBLIOTEKA.COM/KONKURSY”

Szczegóły w regulaminie oraz na Facebooku biblioteki.

 

Zapraszamy do udziału!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022

Utworzono: 06.05.2022


Zdjęcie przedstawia plakat oraz tekst:" 08-15 maja 2022. XIX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK. BIBLIOTEKA. ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU SBP STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH".

 

W dniach 08 - 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Biblioteka skrywa tak wiele tajemnic, można znaleźć się w różnych miejscach i czasie. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę, by znaleźć  w antycznej Grecji, lub średniowiecznej Polsce. Można odkrywać rozliczne krainy, te wyiamginowane jak i te realne. Dać się wciągnąć w świat Tolkiena i Lewisa.

Biblioteka to również skarbnica wiedzy, począwszy od starożytności po czasy nam współczesne. Tu można znaleźć odpowiedzi na pytania o filozofię i przyrodę, o historię świata i wędkarstwo, o zmiany klimatyczne i twórczość Stanisława Lema. Poznać największe dzieła sztuki, zapoznać się z dorobkiem kompozytorów.

Daj sie porwać, zasamkować i poczuć świat w jednym miejscu - w bibliotece.

 

FUNKCJONOWANIE FILII - GÓRKI

Utworzono: 27.04.2022

Gragika przedstawia tekst: "FILIA BIBLIOTECZNA E GÓRKACH; Informujemy, że do 23.05 Filia w Górkach będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia" oraz logo biblioteki.

GODZINY OTWARCIA

Utworzono: 14.04.2022

Informacja o godzinach pracy w dniach 14 IV - 15 IV. Czwartek 9.00-15.00. Piątek - GBP i filie będą nieczynne. WESOŁEGO ALLELUJA!

GODZINY OTWARCIA FILII W GLINACH MAŁYCH

Utworzono: 12.04.2022

Informujemy o nowych godzinach pracy Filii bibliotecznej w Glinach Małych:


Wtorek 8:00 - 16:00
Czwartek 13:00 - 20:00
Piątek 8:00 - 13:00

 

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów filii.

INFORMACJA O GODZINACH PRACY

Utworzono: 05.04.2022

Informacja o godz. pracy GBP w Borowej: ŚRODA (6.04) 13.00-18.00. CZWARTEK (7.04) 10.00 - 18.00. Przepraszamy za niedogosności. Zapraszamy!

PODARUJ KSIĄŻKĘ UKRAIŃSKIM DZIECIOM

Utworzono: 14.03.2022
  •  

Plakat rekalmujący projekt

 

Fundacja Metropolia Dzieci w partnerstwie z Instytutem Książki oraz przyjaciółmi, dla których czytelnictwo i los najmłodszych są ważne, organizuje zbiórkę na zakup książek dla dzieci od wydawców z Ukrainy.

 Zakupione książki, zostaną przekazane wybranym bibliotekom publicznym, aby mogły stworzyć u siebie “półeczki ukraińskie”. Wiemy, jak wielka jest teraz potrzeba ukraińskich książek dla dzieci i jak ogromna moc terapeutyczna płynie z czytania. Chcemy też wspierać ukraińskich wydawców, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji - wszystkie swoje oszczędności przeznaczają na wsparcie kraju, a ich książki nie mogą być sprzedawane w Ukrainie, co więcej mogą zostać wkrótce zniszczone. To, jak wiele książek uda się uratować, i przekazać dalej do ukraińskich dzieci w Polsce zależy od nas. Dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie projektu. Można to zrobić na trzy sposoby:
  • Wpłacajac datki na zbiórkę:

https://zrzutka.pl/kug7mv?fbclid=IwAR3oQxQ_kHR_3Xhhet2rVfcNVeRop2PFrbb_eAsuXVu69Akfed1bvr4F_R4

  • Pamiętajmy, że naprawdę każda złotowka ma znaczenie!
  • Udostępniając informację: na profilach społęcznościowych
  • Przekazując na rzecz Fundacji Metropolia Dzieci 1% podatku - KRS: 0000585080

DZIEŃ KOBIET

Utworzono: 08.03.2022

Plakat na Dzień Kobiet

 

W tym wyjątkowym dniu,

pragniemy złożyć Wszystkim Paniom

najlepsze życzenia:

zdrowia, pomyślności,

sukcesów, radości

oraz

nadziei na lepsze jutro.

 

 

  

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Utworzono: 02.03.2022

Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski wysłał do 58 międzynarodowych organizacji bibliotekarskich i bibliotek narodowych apel o wsparcie dla Ukrainy o poniższej treści:

Biblioteka Narodowa w Polsce popiera apel Bibliotek Narodowych Litwy, Łotwy i Estonii w sprawie inicjatyw solidarności z narodem ukraińskim. Z szokiem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 24 lutego wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję na Ukrainę. We współczesnym, wolnym i solidarnym świecie, doświadczonym przeżyciami I i II wojny światowej nie może być na to zgody. Nie ma zgody na agresję, na zabijanie niewinnych i bezbronnych, w tym osób starszych, dzieci i kobiet. Każde państwo ma prawo do niepodległości, do podejmowania samodzielnych decyzji o swojej przyszłości oraz do obrony swoich ziem i obywateli. Polska opowiada się po stronie wolnej, niepodległej i demokratycznej Ukrainy. 

Biblioteki są miejscem pokoju, włączania, przechowywania i dzielenia się wiedzą oraz dbania o walkę z nieprawdą i fake newsami. Nie możemy się godzić na brutalną agresję wymierzoną w jeden z bliskich nam krajów. Biblioteka Narodowa Polski wzywa wszystkie biblioteki oraz instytucje kultury do włączenia się w obronę wartości bliskich nam oraz Ukrainie: wolności, niepodległości, prawa do samostanowienia, otwartości na świat, na różnych ludzi i ich historie. 

Zjednoczmy się we wsparciu wolnej Ukrainy. 

Solidarni z Ukrainą. Солідарні з Україною.

Źródło: https://www.bn.org.pl/aktualnosci/4554-biblioteka-narodowa-wspiera-ukraine.html [Dostęp 02.03.2022 r.]

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło stronę pomagamukrainie.gov.pl za pośrednictwem której jest koordynowana pomoc. Można na niej znaleźć min. zweryfikowane linki do zbiórek pieniężnych przeznaczonych na pomoc dla uchodźców, na pomoc medyczną dla żołnierzy walczących na froncie czy też pomoc ukraińskim organizacjom zajmującymi się pomocą humanitarną.

 

LISTA ZWYCIĘZCÓW

Utworzono: 17.02.2022

Zagadka nr 1 - Klaudia Trzpis (odpowiedź "Duma i uprzedzenie")

Zagadka nr 2 - Ela Twardy (odpowiedź "Oddam serce w dobre ręce")

Zagadka nr 3 - Aleksandra Musz (odpowiedź "Do wszystkich chłopców, których kochałam")

 

Gratulujemy Zwycięzcom!
W sprawie nagród będziemy się kontaktować w wiadomości prywatnej poprzez Messengera.
Dla wszystkich osób, które wzięły udział w naszym Walentynkowym Konkursie przygotowaliśmy słodkie upominki. (Kontakt w wiadomości prywatnej).
Dziękujemy za Wasz czas oraz gratulujemy zdolności kryptologicznych.