Biblioteka Poleca

Aktualności

Kobiety z ulicy Grodzkiej

Utworzono: 08.03.2022

Seria "Kobiety z ulicy Grodzkiej"

Wszystkim miłosnikom obyczajowych sag prezentujemy serię "Kobiety z ulicy Grodzkiej" Lucyny Olejniczak.

Książki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród naszych Cztytelników. A to za sprawą kobiet - mieszkanek Krakowa, które muszą zmagać się z trudnościami, przeżywają wielkie uniesienia i miłości, które wytrwale muszą walczyć o swoje miejsce. 

Zaletą serii jest dobra narracja, ciekawa fabuła, interesujący bohaterowie. Autorka zadabała o cały wachlarz emocji i wzruszeń.     Z zapartym tchem będziecie śledzić losy wspaniałych i dzielnych krakowianek. Przekonajcie się sami!!!

POLECAMY!!!

 

Bitwa Warszawska

Utworzono: 16.08.2021

Okładka książki. Żródło: https://czytamsobie.pl/ksiazki/bitwa-warszawska-1920-czyli-cud-nad-wisla

 

Seria " Czytam sobie" jest znana naszym najmłodszym czytelnikom. Tym razem w Wasze ręce przekazujemy książeczkę na temat Bitwy Warszawskiej, a więc aktualnej problematyki. Lektura ta z pewnością pozwoli Wam przenieść się w czasy wojny polsko - bolszewickiej. Zrozumieć z czym zmagali się nasi dziadkowie. Przedstawia również najważniejsze fakty z tego doniosłego wydarzenia. Zaletami są także ciekawe ilustracje, mapy, słowniczek trudniejszych wyrazów. Autorka - Ewa Nowak stworzyła wspaniałą, a zarazem prostą opowieść o jednej z największych bitew w historii świata.

Serdecznie polecamy !

"Hrabia Monte Christo" w japońskim wydaniu.

Utworzono: 29.07.2021

 

Okładka mangi - E. Moriyama "Hrabia Monte Christo"

 

"Rok 1815, Marsylia, Francja.
To właśnie tutaj podnosi się kurtyna tej historii…
Edmund Dantes, obiecujący kandydat na kapitana statku, długo oczekiwał na ślub z ukochaną Mercedes… Jednak w tym wielkim dniu został niesłusznie oskarżony o zdradę stanu i zesłany do twierdzy d’If, gdzie karę odbywa ją więźniowie polityczni. Jedynym, czego mógł być pewien podczas długich lat niewoli, była świadomość niewyobrażalnej zdrady. Po wydostaniu się na wolność, z zemsty za utracone lata, kładzie na szali resztę swojego życia. Tak oto rozpoczyna się zdumiewający spektakl!" (frag. mangi)

Hrabiego Monte Christo nikomu nie trzeba przedstawiać. Ena Moriyama, autorka mangi, zafascynowana powieścią Aleksandra Dumasa, zaadaptowała ją w komiksową adaptację. Czy jej się udało.. ? 

Z pewnością miłośnicy pierwowzoru znajdą pewne braki, ale docenią również talent kreślarski artystyki oraz świetnie uchwyconą psychologię bohaterów. 

Zachęcamy do wypożyczania na wakacyjne wyjazdy. Poniżej przykłady "odszyfrowania" mangi. Zapraszamy !!!!

 

                            

             

 

 

 

 

 

  Jak czytać mangę? Przykład 1, Przykład 2.

Piłkarskie emocje

Utworzono: 25.06.2021

Propozycje książkowe dla kibiców

 

Piłkarskie emocje

 

Mimo przegranej Biało-Czerwonych w fazie grupowej, emocje związane z Euro wciąż trwają. Z pewnością każdy ma swojego faworyta. Czas pokaże, która drużyna zostanie Mistrzem Europy.

Powyżej propozycje książkowe dla kibiców. Zapraszamy do wypożyczania!